Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:

E-mailový spravodaj
 
 

Informácie o novinkách a akciách na Váš e-mail.

Kožené náramky (02.07.2010)

Kožené náramky

 

Najčastejšie sa na výrobu šperkov z kože používa koža hovädzia. Je to úplne nealergický prírodný materiál, ktorý je príjemný na nosenie. Kožené remienky na hodinky a kožené náramky sú tradičným tovarom, ktorý si obľúbila značná časť obyvateľstva nielen pre svoj dizajn, ale aj pre funkčnosť. Veľmi časté sú aj kožené šnúrky, na ktoré sa vešajú prívesky.

 

 

 

 


Koža a šperky z nej vyrobené sú na nosenie príjemné, nechladia, prispôsobujú sa telu a môžete ich zladiť do farby vašich doplnkov - napríklad náramok, opasky, kabelka a topánky. Celkový dojem potom pôsobí veľmi dobre premyslene a štýlovo.

 

 

 

 

 

 

 

Typické módne trendy v oblasti kožených šperkov sa premietli do pánskych šperkov - masívne náramky alebo prívesky s kožou a kožené šnúrky začali posledný rok vyrábať všetci veľkí výrobcovia šperkov ako Morellato, Axcent of Scandinavia alebo surfarská značka Oxbow .

 

Kožené šperky by nemali prísť do kontaktu s vodou. Rozhodne sa vyvarujte kúpaniu v morskej (slanej) vode. Na čistenie farbených (lakovaných) častí použite vlhkú handričku.

Pri väčšom znečistení, napríklad perom alebo po dlhšej dobe nosenia, keď je koža zajdená, použite pleťovú vodu na handričku a jemne kožu očistite.

Sama o sebe voda koži neubližuje, ale častým namáčaním a vysúšaním tvrdne a vyťahuje sa.

 

Informácia pre ochrancov zvierat - pre samotnú kožu sa zviera nezabíja - je to sekundárny produkt pri porážke dobytka na mäso.