Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:

E-mailový spravodaj
 
 

Informácie o novinkách a akciách na Váš e-mail.

Šperky z chirurgickej-nerezovej ocele (14.02.2010)

Šperky z chirurgickej 316L - oceľové šperky

 

Chirurgická oceľ 316L je materiál, ktorý je na našom trhu iba pár rokov. Rýchlo sa však stal veľmi obľúbeným a módnym materiálom, najmä pre výrobu šperkov. Hlavná prednosť chirurgickej ocele 316L  je predovšetkým to, že je vhodná aj pre alergikov. Z chirurgickej ocele sa nevyrábajú len šperky, ale tiež kĺbné implantáty a to dokazuje, že je to naozaj materiál špičkovej kvality.

 

Chirurgická oceľ 316L je vlastne označenie čistoty ocele rovnako ako napríklad u strieborných šperkov 925/1000. Chirurgická oceľ 316L určuje, že v takto označenom šperku nesmie byť podiel žiadnych vedľajších kovov ako je nikel, mosadz, apod, alebo LEN a LEN v stopových množstvách bez možnosti uvoľnenia. Oceľové šperky sú však podstatne menej alergické ako šperky vyrobené z iných kovov. Preto sú veľmi obľúbené aj u alergikov.

 

Ide o kov nepodliehajúci korózii. Má svetlo až tmavo šedú (oceľovú farbu, ktorá sa môže líšiť tým, že šperk bude mať brúsenú alebo leštenou úpravu).

 

Druhy chirurgickej ocele

Najznámejší a najrozšírenejší druh chirurgickej ocele je STAINLESS STEEL – TYP 316L, ktorý sa používa predovšetkým k výrobe šperkov.

 

 

 

 

 

 

Šperky z chirurgickej ocele

Šperky vyrobené z chirurgickej ocele sú vhodné pre každého, dokonca si oceľové šperky obľúbili aj muži. Chirurgická oceľ je obľúbená najmä vďaka kvalite, ktorú materiál ponúka, ale tiež vďaka vzhľadu. Šperky z chirurgickej oceli môžu byť vyleštené do vysokého lesku, alebo naopak matné. Veľmi obľúbené oceľové šperky sú tiež tie, ktoré sa kombinujú s inými materiálmi ako je guma alebo koža.


Po veľkom boome  náramkov kombinovaných s kaučukom prišla na rad chirurgická oceľ zafarbovaná do rôznych odtieňov farieb ružového zlata, žltého zlata a do čiernej farby,  pomocou PVD technológie, ktorá zaisťuje stálosť a dlhú životnosť danej farby.

 

 

 

 

 

Piercing

Takmer všetky piercingy sú vyrobené z chirurgickej ocele a to predovšetkým preto lebo majú hypoalergénne vlastnosti chirurgickej ocele.

 

Ako sa starať o oceľové šperky 

K ďalším výborným vlastnostiam ocelových šperkov  patrí to, že neoxidujú (ako napríklad strieborné šperky), preto sa o nich nemusíte nejako zvlášť starať alebo ich čistiť.Jediné na čo si treba dávať pozor je to, aby sme šperky nepoškodili mechanicky alebo chemicky. Najmä ak má šperk nejaké kamienky (napríklad zirkóny) je potrebné byť veľmi opatrný a to z toho dôvodu, že kamene sa do šperku vsadzujú (alebo lepia) až keď je hotový finálny výrobok. Doporučujeme teda šperky z chirurgické oceli dávať dole pri kúpaní, umývaní riadu či pri vykonávaní práce, kde by sa mohol šperk poškodiť mechanicky alebo poškrabať.