Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:

E-mailový spravodaj
 
 

Informácie o novinkách a akciách na Váš e-mail.

Swarovski šperky (02.07.2010)

Swarovski šperky

Značka CRYSTALLIZEDTM - Swarovski Elements ponúka širokú škálu výbrusov a farieb kryštálov.  Kryštály značky CRYSTALLIZEDTM - Swarovski Elements majú veľmi vysokú kvalitu a ich lesk a priezračnosť je porovnateľná s diamantmi.

 

Kryštály odjakživa fascinovali ľudí, najmä ženy. Sú symbolom luxusu na celom svete. Ich  najväčším producentom je jednoznačne spoločnosť Swarovski, ktorá ich vyrába už viac ako 100 rokov.

 

Swarovski je pojem, ktorý je v šperkárstve veľmi často používaný. Na konci 19. storočia si Daniel Swarovski nechal patentovať unikátny systém brúsenia horského kryštálu, ktorý sa používa pri opracovávaní dodnes. Najskôr sa pre Swarovski šperky používal horský kryštál (minerál prírodného pôvodu.  

To však len do doby, kedy sa začal kryštál vyrábať zo skla, teda synteticky.

Dokonalý pomer strán, brús, odraz svetla - to sú základné charakteristiky kameňov, ktoré nesú názov Swarovski. Swarovski sa stal pojmom v mnohých krajinách po celom svete a stále si udržiava svojich priaznivcov vďaka vysokej kvalite spracovania kryštálov.

 

V praxi sa stretávame s trojitým označením šperkov spätých s firmou Swarovski:

 

1. Swarovski components

 

Takto označený šperk obsahuje kryštál (rôzneho tvaru) vyrobený v dielni Swarovski patentovanou technológiou. Samotný dizajn šperku je dielom iného návrhára či výrobca. Z dielne Swarovski pochádza iba opracovaný kryštál.

 

2. Swarovski šperk,

ktorý kompletne celý pochádza priamo z dielne spoločnosti Swarovski musí byť označený symbolom bielo-šedej labute.

 

3. CRYSTALLIZED Swarovski Elements

Takto označené šperky majú kryštál z dielne Swarovski, ale ostatné časti šperkov pochádzajú od iných návrhárov. Celkový dizajn šperku je potom schválený a autorizovaný touto dielňou.

 

 

Výrobky pokryté Swarovski kryštálmi je potreba čistiť a udržiavať obozretne. Zvlášť vtedy, ak sú osadené mnohými drobnými kryštálmi, ktoré sú uchytené lepením. Vyhnúť sa kontaktu s vodou sa považuje u týchto výrobkov za samozrejmosť. Jednoznačne tým predĺžite ich životnosť. Swarovski kryštál je považovaný za luxusný šperk a ako k takým by sa k nim človek mal aj správať.