Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:

E-mailový spravodaj
 
 

Informácie o novinkách a akciách na Váš e-mail.

Wolfrámové šperky (02.07.2010)

Wolfrámové šperky

 

Wolfrám je jednoznačne najtvrdší kov, z ktorého sú sériovo šperky vyrábané. Preto šperky vyrobené z wolfrámu majú vysokú odolnosť proti poškodeniu a tým pádom dlhú životnosť. Jeho fyzikálna stálosť a hustota z neho robia ojedinelý kov, ktorý odoláva fyzikálnym vplyvom, vysokým teplotám, kyselinám. Citlivosť na wolfrám je sporadická - alergické reakcie sa nevyskytujú.

Farba je daná podľa konkrétneho modelu, ale typická je čierno-šedo-strieborná.

 

 

        

 


Wolfrámové šperky sa u nás aj vo svete začali predávať po roku 2007. Zatiaľ sa výrobcom nepodarilo presadiť sa na trhu oproti oceľovej konkurencií, aj keď si svojich zákazníkov špičkovo vybrúsené wolfrámové prstene určite našli. Neopakovateľne presný brús a odlesky šperkov - to sú typické vlastnosti šperkov z wolfrámu.

 

 

 

V cenovej relácii od 12 eur len ťažko budeme hľadať niečo, čo sa kvalitatívne dokáže priblížiť týmto šperkom. Keď pripočítate nadčasovosť designov týchto šperkov, získame šperk, ktorý nás bude sprevádzať po mnoho rokov pri zachovaní svojich pôvodných vlastností a príjemného vzhľadu.

 

Popis kovu

 

Wolfrám, chemická značka W, (latinsky Wolframium) je šedý až strieborne biely, veľmi ťažký a mimoriadne obtiažne taviteľný kov, jeho bod tavenia je najvyšší zo všetkých kovových prvkov. Významna je i jeho vysoká hustota, iba niektoré drahé kovy ako napr. zlato, platina, iridium a osmium sú tažšie. Hlavné uplatnenie nachádza ako zložka rôzných zliatin, v čistej forme sa s ním bežne stretávame ako s materiálom na výrobu žiarovkových vlákien.

Chemicky je kovový wolfram veľmi stály – je celkom odolný voči pôsobeniu vody a atmosférických plynov a odoláva tiež  pôsobeniu väčšine bežných minerálnych kyselín. S kyslíkom a halogénami reaguje až pri veľmi vysokých teplotách.

 

Na čistenie nie sú potrebné žiadne čistiace pasty alebo chemikálie - na prípadné hrubé nečistoty sa nemusíme báť použiť kúpeľňovú kefku , mydlo a vodu. Na jemné doleštenie je najlepšie jemná tkanina - leštiace šperkárskej obrúsky.